Het verschil tussen wijn en port is dat Port een versterkte wijn uit Portugal is, met een alcoholgehalte tussen 18 en 20 procent. Port is een typische zoete rode, witte of rosé wijn, geserveerd als aperitief, digestief of als dessertwijn. Er zijn verschillende portsoorten. De meest gebruikte onderverdeling is de ruby, vintage, tawny en witte port. Hieronder vindt u een exclusieve selectie van verschillende wijnen en port.
Portugese rode wijn met de geur van bessen, fruit en licht gebrande tonen. De smaak is soepel, fruitig en zwoel. Lekker bij koude voorgerechten met vleeswaren en gerechten van de grill.
Fraaie Portugese rode wijn met een geurig, kruidig en fruitig aroma. De soepele, volle smaak past heel goed bij gekruide vlees- en stoofschotels of een pittige pizza.
Gulle, eikengerijpte rode wijn met een verleidelijke geur van kers, pruim, zwarte bes, vanille en zoethout. Vol en zwoel van smaak met donker fruit, milde zuren en soepele tannines. Roomzachte finale met tonen van toast en cacao.
vol, gestructureerd en complex, precies wat u verwacht van een topwijn
"het Zuiden van Portugal, een uitgestrekt land waar de zon de horizon kust en de natuur zijn eigen ritme volgt..." Lees meer
Diep paarsrode port met een subtiele geur van gestoofde pruim, kers, zoethout en vanille. Mondvullend en mildzoet van smaak met een harmonieuze frisheid en soepele tannines. Indrukwekkende finale met zwart fruit, cacao en tabak. Fraai bij verschillende pittige kaassoorten of zomaar als bijzondere avondport.
Jonge, robijnrode Port met jamachtig fruit van kers, pruim, blauwe bes plus specerijen (jeneverbes, kruidnagel). Mildzoet en mooi sappig in smaak met evenwichtige frisheid en soepele tannines. Fraai in combinatie met een lichtpittige blauwe kaas of een chocoladedessert.
Geurige rode wijn uit Portugal, met rijpe fruittonen en licht gebrande nuances. De smaak is vol, soepel, krachtig en fris. Lekker bij gegrilde en gestoofde gerechten of een romige, kruidige kaas.
Aanbeveling van onze wijnadviseur Dominique Verhaaf
"Dão (Da-oeng) is een kwaliteitswijngebied in Portugal met wijnstokken op hoogte tot 800 meter. Daarnaast beschikt Dão over een strikte wijnwetgeving waarbij de maximumopbrengst voor rode wijn beperkt is tot 60hl/ha..." Lees meer
Diep robijnrode Port met een intense geur van zwarte bes, braam en cederhout. Krachtig, vol en mildzoet van smaak met jammy fruit, rijpe tannines en gebalanceerde frisheid. De finale is lang met rozijnen en rokerig eiken.
Verrfijnde Tawny met een complexe, gerijpte geur van pruim, dadel, tabak, rozijnen en karamel. De smaak is delicaat en volzoet met gedroogd fruit, zachte tannine en milde zuren. Heerlijk bij noten- en chocoladedesserts of gerijpte harde kazen.
De Guimaraens Vintage 2015 zal uitstekend geschikt zijn om vroeg te drinken, maar zal diegenen niet teleurstellen die het liever in de kelder bewaren voor de toekomst. ' De wijnmaker van Fonseca, David Guimaraens, merkte op: 'Het droge voorjaar en de zomer leverden lage opbrengsten op, maar het gezondste gewas dat we in jaren hebben gezien.
Deze portwijn rijpte vijf jaar op houten vaten voordat hij werd gebotteld, dat is drie jaar langer dan een vintage port, vandaar de naam "late bottled vintage". Diepe rode kleur met aroma’s van rijp fruit en fijne nuances van zondoorstoofde zuidvruchten.
Krohn Colheita Port wordt gemaakt van traditionele blauwe druivenrassen uit de Douro vallei, zoals onder meer Touriga Nacional, Touriga Franca en Tinta Roriz. De wijngaarden liggen op steile hellingen boven de rivier waar de schieferhoudende bodems warmte vasthouden en de druiven goed laten rijpen.
Subtiel geurende witte wijn met tonen van appel, peer, selderij, anijs en toast. De smaak is vol en sappig met rijp pitfruit, toasty nuances en opwekkende zuren. Lichte amandelbitters in de elegante finale.
Kopke produceert een unieke collectie Colheita Ports, vanaf vroege jaren uit de vorige eeuw tot recente oogstjaren.Colheita port is een Tawny van één enkel oogstjaar van de beste kwaliteit. De port rijpt lang op vat, minimaal 8 jaar tot aan het moment van de botteling.
Flesinhoud: 700 ml
Niepoort Ruby is fris, jong en fruitig. Een expressieve Port met veel karakter. Ruby blijft enkele jaren goed, hoewel de wijn met de jaren niet beter zal worden. Decanteren is niet nodig omdat de wijn geen bezinksel bevat.
Om een Port met een fijne en evenwichtige smaak te produceren, rijpt Niepoort Tawny 3,5 jaar in eikenhouten vaten. Frisheid, lichtheid en balans zijn de belangrijkste elementen van deze wijn.